Čo o nás napísali – Kapely

Thank you so much for a wonderful night of music. I have to say that it was well organized. Great sound engineer and everything worked fine with the hotel. That was all really cool!!! Maybe just line-checks and only a soundcheck for the first band is fine. It worked really well with our band. We enjoyed Sitno Blues a lot! Thanks so much to the whole crew. Great hospitality!!! I loved the local forrest-wood-schnaps or gin kinda thing. Please say hi to everybody!!!

Hugs, Raphael Wressnig

Dear Peter, no words for your kindly accommodation! One week ago we was at your fantastic Sitno Blues festival. You will be in my heart for the rest of my life! Thanks for all.

 

Your friend Jimi Barbiani

Rozhodla som, že sa dnes ešte na chvíľku vrátim k minulému týždňu a festivalu Sitno Blues. Nebolo by fair túto udalosť neokomentovať vôbec, pretože sme s Petrom Spodniakom, organizátorom festivalu komunikovali niekoľko rokov.  Keď to už vyzeralo, že to konečne tento rok vyjde, prišla tvrdá rana a organizátori tohto skvelého festivalu, museli uvažovať nad tým, že tento  rok sa jednoducho festival možno ani neuskutoční.   Napriek tomu ,že mesto Banská Štiavnica možno nepovažuje tento festival za výnimočnú udalosť v tomto regióne, pre nás všetkých, ktorí na tomto ročníku hrali alebo len počúvali a prišli so svojimi priateľmi a rodinami to bola jedna z najmilších chvíľ tohto leta.
Všetkým, ktorí verili a prišli podporiť jeden z najlepších ročníkov festivalu zo srdca ďakujeme ale i tým ktorí festival organizujú.  Ďakujeme za váš profesionálny výkon, výborný team ľudí a obrovské srdce, ktoré bolo cítiť na každom kroku.

 

Vaša Jana Kirschner  (8 august 2016, 14:59)

Koncert Korben Dallas na Sitno Blues 2015 bol pre kapelu veľmi príjemným zážitkom. V peknom prostredí Počúvadlianskeho jazera a pred skvelými fanúšikmi Sitno Blues sa nám hralo super. Spolupráca s organizátormi podujatia bola tiež na jednotku, boli ochotní a zároveň profesionálni. Ďakujeme za pozvanie a radi prídeme znova.

 

Matúš Németh, manažér Korben Dallas

Organizácia festivalu bola veľmi dobrá. Výborný zvuk, starostlivosť o muzikantov už po príchode aj po koncerte. Výborná atmosféra.

Organizátor naozaj vytvoril výborné podmienky pre muzikantov a cítili sme sa na festivale veľmi dobre.

 

Silvia Josifoska & Blue Band

Pozvanie hrať na SB si vážime, že sme sa ako kapela mohli postaviť do jednej lajny s ľuďmi , ktorých blues ovplyvnilo - a ovplyvňuje naďalej, či už sú to muzikanti, alebo   tradične skvelé publikum... alebo ľudia, ktorí dokážu na radosť všetkých tento fest naďalej organizovať a posúvať do kvality nielen hudobnej, ale aj ako podujatia s  ambíciou spoznať prežiť a spoznať Štiavnicko, za to im patrí poďakovanie a podpora... aj pre hviezdne nebo nad Počúvadlom na Sitno Blues 2016.

 

Banda Americano

Na festivale Sitno Blues 2015 sme tento rok uzatvárali program a diali sa tam veci! Dáźď očividne vysmiatym návštevníkom neprekážal, práve naopak. Celé publikum sa dokonca stalo  svedkom žiadosti o ruku. Tá sa odohrala priamo počas nášho koncertu, keď sme vyzvali zaľúbené dvojice na tanec na pódiu, čoho sa chopil veľmi odvážne vybratý mladík a priamo tam pred všetkými požiadal svoju lásku o ruku. Bol to veľmi emotívny moment, slzy sa nám tisli do očí, nikdy predtým sme nič také nezažili. Na festival pri Počúvadlianskom jazere  budeme určite veľmi dlho spomínať.

 

Petko z Polemic

Na festivale Sitno Blues som bol prvý krát a bol  som milo prekvapený krásnym prostredím a super organizáciou festivalu. Výborná aparatúra, ochota a všetko čo k tomu patrí.  Ďakujem.

 

Jozef Šebo (manager: S. Martausová, P. Cmorík, J. Kirschner)

Myslím, že spokojnosť a dobrý pocit z vydarenej akcie je obojstranná. Napriek tomu, že sme na SB boli prvýkrát, cítili sme sa ako starí známi - diváci, organizátori, atmosféra, pohostenie - všetko super! Snáď len trochu adrenalínu na úvod, keď sme za mostom začali šmýkať. Ale všetko sa na radosť obrátilo a my sme sa aj s autami k pódiu dostali. Hrali sme ako poslední, no publikum išlo s nami až do posledného prídavku! Ďakujeme za skvelú atmosféru divákom a organizátorom prajeme veľa síl pri organizácii ďalšieho ročníka takého skvelého festivalu, akým Sitno blues rozhodne je!
 

S úctou v hlbokom predklone za celý punkový kolektív
Jožo Fašánok (Ploštín Punk)

Ahojte priatelia,
Bolo nám dobre. Hráme pre radosť a na SB sme sa teda tešili. Málokde je o muzikanta takto postarané ako u Vás, bola to paráda. Hralo sa veľmi dobre, prirodzená akustika okolitého lesa bola príjemná. Dovolím si povedať, že Sitno blues patrí medzi festivalové perly. Návšteva Počúvadla už pre mňa nikdy nebude ako predtým :) V mene celej partie ďakujem že sme mohli byť súčasťou krásneho podujatia. Prajem všetko dobré do budúcna.

S pozdravom Robi Gajdošík (Kiero Grande)

Náš najobľúbenejší malý festival nad Počúvadlianskym jazerom, kde je všetko dobre. Perfektná organizácia, super atmosféra, krásne prostredie, nad hlavami publika lietal obrovský orol ( to fakt! ) a vy ste dali dzivokú pogovačku v blate. Ďakujeme všetkým! 

Medial Banana

Spolu to ide
V sobotu ráno som sa zobudil do festivalového dňa v malebnom prostredí B.Štiavnice, na Počúvadlianskom Jazere. Miesto žilo letným ruchom obľúbenej rekreačnej oblasti, ľudia sa kúpali v jazere, sedeli na terasách podnikov a užívali si prebiehajúce kultúrne podujatia. Jedným z nich bol festival Sitno Blues. Čakalo nás milé privítanie organizátormi, autá sme zaparkovali a šli si obzrieť jarmok remesiel a okolie jazera, kým majstri zvukári pripravili pódium k noseniu nášho aparátu. Treba spomenúť pohotovú a ochotnú pomoc od chalanov z organizačného tímu, ktorí nám pomohli s nosením našich vecí, konečne sme si mohli zahrať bez toho, aby sme mali unavené ruky, veľmi milá služba, klobúk dole. A vôbec, celý tím bol veľmi milý a ústretový, proste backstage žil vlastným životom, veľa smiechu a milých ľudí, proste full service. Ba aj zvukári sa postarali o naše maximálne pohodlie na pódiu. Hral som po dlhom čase v stereo rozložení naraz cez dva aparáty, fantastický zvuk som mal. Pred našou zvukovou skúškou bol ešte program sokoliarov. Bola to zábava vďaka vtipkovaniu hlavného sokoliara a jeho interakcii s deťmi v publiku. Predstavili naozaj krásnych operencov. Od sokola až po obrovského orliaka amerického. Mojim obľúbencom bola sova druhu bubo bubo menom Kubo, obrovský soviak jeden, pohoďák, čo to mal na háku. Koncert sme začali o tretej poobednej, ľudí už bolo v slušnom počte, nálada skvelá, slnko vysoko, teplota ideálna. Mne osobne sa hralo skvele. Pripravili sme uvoľnenejší play list plný bluesrocku nám vlastného. Na základe reakcií sa ľuďom páčilo, z čoho sme mali ešte lepšiu náladu a dostali sme dosť dobrý popud na zahranie ešte dvoch extra skladieb.
Po nás nasledoval  koncert kapely Edo Klena & Klenoty, vymakaní muzikanti so zmyslom pre humor. Mnoho ľudí chválilo ich koncert, škoda, že som ho nezastihol celý. Ďalšou kapelou bol famózny Vidiek. Naposledy som ich videl asi v roku 2011 v Nitre, no už vtedy vo mne zanechali nezmazateľnú stopu. Uplynulý čas však trocha otupil tú energiu, ktorou infikuje táto výnimočná kapela divákov. Janko Kuric doslova napáda Vaše mimické a motorické svaly nejakou mágiou. Každý sa na ich koncertoch usmieva a tancuje, to dokáže máloktorá kapela. Ponúkli taký výdatný set, že tam ľudia spálili viac kalórií ako na zumbe, nehľadiac na to, že pred pódiom šľapali zvyšky neuschnutého blata z týždňa. Slnko bolo už dosť nízko za ćhrbtom podia, aby oslepovalo všetkých divákov, teda až na tých, ktorí sa osmelili a šli tancovať dopredu do "kotla". Po energickej bombe prišla pôvabná Janka Kirschnerová. To už sme s dievčinou vybalili deku a ľahli si poblíž  pódia do trávy. Desiatky prítulných lúčnych koníkov (a nejaký ten kliešť), čistá modrá obloha a Jankin lahodný hlas, balzam na dušu. Ľudia spievajúci emotívne skladby spolu s pani umelkyňou ( bolo tých ľudí mrte, hádam aj do troch tisíc ). Verím že počas niektorých skladieb potiekla nejedna slza a inokedy zas zaplesalo nejedno srdce. Také sú Jankine koncerty, bezprostredné a predsa ako z rozprávky, nehovoriac o svetovej kvalite jej hlasu a spevu, bola úžasná, aj keď som sa viac venoval koníkom vo vlasoch, ale to patrí ku festivalovej atmosfére. Nasledovali Medial Banana a s Banánov som ostal prekvapený. S reggae štýlom som nikdy nebol moc stotožnený, ale treba uznať, že šou to bola výborná, dvaja frontmani MB prácu s publikom zvládajú na jednotku s hviezdičkou. Úplne spracovaný dav bol ochotný splniť každý jeden pokyn spevákov a nálada bola na vrchole svojej intenzity toho večera. Boli tam v tom čase už indivíduá vo všetkých možných variáciách festivalového štandardu, aké si dokážete predstaviť. Banány však publiku neostali nič dlžní, koncert bol fantastický, profesionálny a na vysokej úrovni. Patrí im moja poklona. Sklamaním večera však pre mňa bola kapela Ploštín Punk. Nepatrí sa kydať na kapely, tak to ani nebudem robiť, mali nacvičené skladby, ako vážni profíci. Ľudia sa bavili, tancovali a skákali, no obsah a forma skladieb sa nestretali s mojim vkusom, takže to bol asi skôr môj problém. Kapela dostala skvelé ovácie, no ja som nevydržal do konca a pobrali sme sa na izbu spať. Teda to bol pôvodný plán. Skončili sme ešte na pive s izbovou partiou. Vojto poskytol prevádzkovateľovi malej krčmičky vedľa nášho penziónu naše CD (ktorých sme mimochodom predali asi 9 kusov, čo náš doterajší jednorázový rekord ) a ten to tam hneď aj pustil. Následne k nám prišiel jeden chlapík zo susednej partie turistov, že by si rád kúpil naše CD ak ešte nejaké máme. Mali sme a on nám dal dvojnásobok ceny, že sa mu to ľúbi. Neviem, koľko bolo hodín, keď sme všetci zaľahli.
Som vďačný za tento víkend so skvelými ľuďmi, pri skvelej hudbe na skvelých miestach.

Ady Kelemen (Kiero Grande)

© 2017 Sitnoblues Počúvadlo n.o.

webdesign Maťo Mišík | code WIX.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now