ÚČINKUJÚCI

Luboš Beňa & Bonzo Rardványi (SK)

Unikátne a originálne duo, ktoré znie ako celá kapela. Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi patria k najaktívnejším slovenským bluesmanom. Ako známi propagátori rezofonickej gitary – dobro, sprostredkujú poslucháčom zoznámenie s týmto jedinečným americkým hudobným nástrojom, ktorý vynašiel v 20. rokoch minulého storočia slovenský rodák John Dopyera. Ich repertoár pozostáva z klasických amerických bluesových a countryových štandardov, ale i vlastných originálov spievaných v slovenčine.

Webová stránka

 
Lino Muoio - Mandolin Blues (IT)

Lino Muoio je veľmi aktívny neapolitánsky bluesman s legendárnou skupinou Mandolin Blues. Lino patrí k špičke hráčov na mandolínu. Predstavuje blues v autentickej bluesovej tradícii, kde dominantným hudobným nástrojom je mandolína. Projekt je vytvorený len z originálnych skladieb, založených na príbehoch každodenného života.

Webová stránka | Facebook | YouTube

 
Jimi Barbiani Band ft. Pietro Taucher (IT)

Jimi Barbiani, jeden z najlepších rock-bluesových gitaristov v Európe. Jimi Barbiani band je alchymia vplyvov umelcov ako Hendrix, Joe Bonamassa, Jeff Beck, Free, Gov't Mule. Výbušný zvuk JBB je najlepšie vysielaný pri živých vystúpeniach, kde heterogenita prehliadky a jej zosilňujúci účinok zdôrazňujú osobnosť každého člena kapely, čo im umožňuje preniknúť od jazdy s dlhým džemom až po najcitlivejšie blues -rock, vždy vytvoriť jedinečný zvuk. Pietro Taucher vynikajúci hráč na klávesové nástroje (priorita organ Hammond), má za sebou nespočetné množstvo živých koncertov s najväčšími umelcami vo svete a objavuje sa na viac ako 50 CD ako spoluhráč. Hrdí sa titulom najlepšieho talianskeho organistu v osobitnom rebríčku Blues & Blues.

Webová stránka | Facebook | YouTube

 
Blue Family (RS)

Skupina pochádzajúca zo Srbska, kde je osobitne vyvinutá bluesová scéna. Skupina svoju tvorbu predstavila na mnohých festivaloch a klubových vystúpeniach v Maďarsku, Taliansku, Rumunsku, Švajčiarsku a prakticky po celej Európe. Za svoju tvorbu získali množstvo ocenení ako najlepšia blues skupina.

ReverbNation | Facebook

 
Raphael Wressnig & The Soul Gift Band (AT)

Raphael Wressnig geniálny hudobník, rodák z Grazu v juhovýchodnom Rakúsku, nahral najmenej 20 albumov a vystúpil ako hosť na ďalších 50 ďalších. Za svoju tvorbu bol ocenený nomináciou za najlepšieho organového hráča roka v prieskume kritiky DownBeat v rokoch 2013, 2015, 2016 a 2017 a "Najlepší organový hráč roka" na 2017 Anketa DownBeat Readers Poll. V priebehu rokov Raphael Wressnig a jeho projekt The Soul Gift Band patrí medzi hviezdy na medzinárodnej jazzovej a bluesovej scéne.

Webová stránka | Facebook | YouTube

 
Jack Bon Trio (F)

Jack Bon bol sólo gitarista a leader legendárnej skupiny GANAFOUL z Lyonu v 70-tych rokoch. Trio pôsobí všade v Európe s rovnakým nadšením a duchom. Jack získal prezývku francúzskeho Rory Gallaghera. V roku 2012 vznikol projekt JACK BON Trio. Toto trio sa predstavilo s originálnymi kompozíciami rock-boogie-blues, ktoré nadchne všetkých divákov.

Webová stránka | Facebook

 
Vidiek (SK)

Skupina Vidiek vznikla v roku 1987 a dodnes patrí medzi najlepšie hudobné formácie na Slovensku Vo Vidieku dodnes hrajú členovia úplne pôvodnej zostavy Ján Kuric – spev, Richard Jajcay – gitara a Oňo Tomčala – bicie. Posledným “prírastkom” je Martin Klačanský – basgitara, Skupina odohrala nespočetné množstvo koncertov na Slovensku, v Čechách, ale aj v USA, Taliansku, Rakúsku, Ukrajine, Írsku a Veľkej Británii.

Webová stránka | Facebook | YouTube

 
Medial Banana (SK)

Mladá bratislavská hudobná formácia Medial Banana sa veľmi rýchlo od svojho vzniku v roku 2009 stala ikonou slovenského reggae. Šesťčlenná kapela sa v priebehu rokov existencie vypracovala na post najznámejšej slovenskej reggae formácie. Medial Banana je taktiež vyhľadávaným interpretom veľkých festivalov.

 

Webová stránka | Facebook | YouTube

 
 
Hudba z Marsu (SK)

Hudba z Marsu skupina, ktorú pozná nie len celé Slovensko sa do povedomia poslucháčov zapísala Skladbami Klára a Gogo, Slečna, Je to leto, Gogo a prasa, Rege, Šakalík. Spoločným menovateľom viacerých skladieb je disko. Zároveň boli zúročené skúsenosti s ľudovou hudbou a spolupráca s folklórnym súborom Trnafčan. To viedlo ku vzniku svojskej worldmusic.

Webová stránka | Facebook | YouTube

Polemic (SK)

Polemic je slovenská jedinečná a najúspešnejšia ska/reggae skupina.

Webová stránka | Facebook | YouTube

 
Circus Brothers (CZ)

Circus Brothers, česká skupina mladých hudobníkov, ktorí základ pre svoju tvorbu čerpali z balkánskeho folklóru, rómskej rytmiky a dynamiky. Ich vystúpenia sú doslova bašavelom, kde sa mieša Disco-balkan, ktorý kombinuje balkánskou dychovku, diskotékový beat, lacný pop a špinavý house.

BandZone | Facebook | YouTube

 
Into The Zoid (SK)

Štvorica hudobníkov Into The Zoid z V.K., dokázala, že hudba na vysokej úrovni sa robí aj mimo BA, vydala po troch rokoch existencie ich formácie debutový album Soundclown. Už singel Claws naznačoval, že Veľkokrtíšania majú vo veci jasno. Priamočiary hard rock odkazujúci na Deep Purple, Extreme, Alice Copera či Guns N' Roses podávajú s ľahkosťou a nadhľadom.

BandZone | Facebook | YouTube

 

©  Sitnoblues Počúvadlo n.o.| code WIX.com