top of page

ÚČINKUJÚCI

BG-blues band (SK)

Hudobná skupina BG-bluesband hrá pôvodnú slovenskú tvorbu autorov Dušana Bošiaka a Juraja Greksu. Hudba vychádza z bluesu, folku a folkrocku. Výnimočne sa v repertoári nachádzajú aj prepracované známe spirituály. Gitarová hudba je doplnená ústnymi harmonikami a fujarami, čím nadobúda svoj nezameniteľný štýl. Texty piesní sú inšpirované príbehmi zo života . Väčšinou sa jedná o osobné zážitky účinkujúcich . Kapela účinkuje na klubových podujatiach, folkových, bluesových ale aj rockových festivaloch. 

Webová stránka | Facebook

BG bluesband.jpg
ZVA 12-28
Heľenine Oči (SK)

Heľenine Oči sú sedemčlenná kapela, úspešne sa výhybajuca žánrovému zaškatuľkovaniu už od roku 1999. Energetickou kombináciou prvkov rocku, ska, reggae, folku a metalu kapela priťahuje najmä festivalové publikum. Kapela absolvuje už okolo 100 koncertov ročne a od začiatku svojho pôsobenia sa objavila na veľkom množstve festivalov a klubových koncertov po celom Slovensku, Českej Republike, Poľsku, Holandsku, Spojených štátoch, Anglicku, či Írsku.

Kapela má na svojom konte päť štúdiových albumov a množstvo úspešných singlov. Po albumoch „Impérium Lahodných chutí“ (2004), „Tafasasamáš“ (2008), „Mimozemšťanie“ (2013) a Vajco (2017), prichádzajú Heľenine Oči s novým albumom pod názvom Cirkus 22, ktorý obsahuje 15 skladieb a rovnaký počet videoklipov.

Webová stránka | Facebook

Heľenine oči.png
Videk
Medial Banana (SK)

Mladá bratislavská hudobná formácia Medial Banana sa veľmi rýchlo od svojho vzniku v roku 2009 stala ikonou slovenského reggae. Šesťčlenná kapela sa v priebehu rokov existencie vypracovala na post najznámejšej slovenskej reggae formácie. Medial Banana je taktiež vyhľadávaným interpretom veľkých festivalov.

 

Webová stránka | Facebook | YouTube

Medial-Banana-apple-profile-pic-2020.jpg
Medial Banana
Polemic
bottom of page